Prisidėk prie akademinio sąžiningumo užtikrinimo 

Akademinis sąžiningumas – viena didžiausių vertybių akademinėje bendruomenėje. VDU Studentų atstovybė (VDU SA) egzaminų sesijos metu organizuoja egzaminų stebėjimus, kuriuose stebėtojais gali tapti visi norintys studentai.

Akademinis sąžiningumas, plačiai diskutuojama tema aukštosiose mokyklose. Ne kiekvienas studentas supranta svarbą ir naudą buvimo akademiškai sąžiningu. “Atėję į aukštąją mokyklą, mes siekiame įgyti žinių savo srityje. Nusirašydami atsiskaitymuose mes paminame patys savo principus. Atėję pas gydytoją kiekvienas iš mūsų manau jaustųsi nesaugiai ir užtikrintai žinodami, jog medicinos darbuotojas studijuodamas nusirašė ir yra įsisavinęs ne visas jam reikiamas žinias. Tai galioja visose srityse. Tad norisi, jog kiekvienas iš mūsų suprastų, kokia svarba yra būti sąžiningu pirmiausia prieš save ir naudotis savo sukauptomis žiniomis, kuomet yra vykdomi atsiskaitymai”,- paklaustas apie akademinio sąžiningumo svarbą komentavo VDU SA akademinių reikalų ir atstovų koordinatorius Deividas Kairys.

Siekiant padėti dėstytojams užtikrinti akademinį sąžiningumą, VDU SA vykdo egzaminų stebėjimą. Kiekvienas norintis studentas gali prisidėti ir tapti studentu-stebėtoju. Deividas Kairys teigia, kad tokie stebėjimai yra svarbūs užtikrinant sąžiningumą ir padeda palengvinti dėstytojų-egzaminuotojų darbą, kadangi sunku pastebėti kiekvieną nesąžiningą veiksmą, ypač kai egzaminai laikomi sausakimšoje auditorijoje. Ši galimybė ne tik leidžia prisidėti prie akademinės bendruomenės vertybių puoselėjimo, tačiau savanoriams leis įgyti naujas patirtis bei žinias.

Kviečiame prisidėti prie egzaminų stebėtojų gretų. Norint tapti studentu-stebėtoju reikia užpildyti šią anketą. Anketą pildyti galima iki gegužės 23 dienos. Su užsiregistravusiais studentais bus susisiekta asmeniškai.

Kilus klausimams, kreiptis el. paštu: akademai@vdusa.lt.

Panašūs pranešimai