Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

Neseniai praėjusi rinkimų banga ir juose dalyvavusio Lietuvos jaunimo aktyvumas parodė itin didelį studentų įsitraukimą į aktualius valstybei klausimus. Regis, studentijos pilietiškumas ir sąmoningumas rinkimais nesibaigė. Lapkričio 8 dieną  Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. Žinių patikrinime panoro sudalyvauti beveik 300 studentų. Klausimai buvo susiję su Bolonijos proceso dokumentais, Mokslo ir studijų, Švietimo, savanorystės įstatymais bei studentišku judėjimu.

Antrasis egzamino etapas vyks lapkričio 17 dieną, Tarptautinės studentų dienos metu, Vytauto Didžiojo universitete. Šis projektas neapsiriboja vien akademiniu išbandymu. Projekto organizatoriai kviečia lapkričio 17 d. sudalyvauti akademiškumo konferencijoje, kurioje apie tokias akademiško nesąžiningumo priežastis, kaip prokrastinacija bei kūrybiškumo stoka, dalinsis tokie žinomi žmonės, kaip Tomas Nemura, Artūras Bulota. Taip pat konferencijoje bus galima įsitraukti į aktualią diskusiją apie aukštųjų mokyklų jungimosi grėsmes, galimybes bei iššūkius. Diskusijoje dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto rektorius J. Augutis, Kauno technologijos universiteto rektorius P. Baršauskas ir Kauno kolegijos direktorius M. Misiūnas, o ją moderuos Lietuvos Studentų sąjungos viceprezidentas A. Zalitis.

„Įgyvendindami projektą „Apšvietimas 2016“, kuris originalioje paraiškoje vadinosi „Akademiška studentija“, siekiame ugdyti Lietuvos studentų akademiškumo suvokimą, atsakingumo jausmą rašant įvairius atsiskaitymus bei egzaminus. Taip pat norėjome į akademiško nesąžiningumo problemą pažvelgti iš kitokios perspektyvos, todėl konferencijos metu studentai galės išgirsti bei išmokti efektyvių mokymosi bei laiko planavimo metodų. Džiaugiamės kad prie iniciatorės Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės noriai prisijungė ir kitos aukštųjų mokyklų savivaldos, o globoti projektą sutiko ir pats Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus. Trys šimtai studentų dar palyginus nedidelis skaičius, bet tikime, kad jis augs, ir akademiškumas ilgainiui taps madinga ir aktualia sąvoka kiekvieno studento lūpose“,apie projektą pasakoja vienas iš jo sumanytojų Arnoldas Borovskis.

Lapkričio 17 d. sužinosime, kuris Lietuvos studentas pasirodys geriausiai akademiškumo srityje. Nugalėtojas bus apdovanotas planšetiniu kompiuteriu.

Skip to content