Registracija į dalykus

Ar reikia patiems registruotis į C dalykus?
Taip. Studentai į specialybinius (C grupės) dalykus registruojasi patys.

Ar reikia registruotis į seminarus?

Ne. Į dalyko seminarus studentas automatiškai užregistruojamas kartu su paskaita. Vėliau dėstytojas gali tik paskirstyti studentų grupes, jei yra keli seminarų laikai.

Ką daryti, jei registracijoje nerandu ieškomo dalyko?

Pasitikrinkite, ar teisingai įvedėte dalyko pavadinimą ir tipą (paskaita, seminaras, laboratorinis darbas, kursinis darbas, praktika…). Jei vis tiek nerandate dalyko, pabandykite ieškoti pagal dėstytojo (-s) pavardę (ją rasite prie dalyko, studijų tvarkaraštyje).

Ar reikia registruotis į kursinį darbą?

Taip, į kursinį darbą reikia registruotis patiems.

Ar reikia registruotis į bakalauro darbą?

Ne, į bakalauro darbą registruoja katedrų referentai (-ės).

Kada vyksta registracija?

Registracija į kito semestro studijų dalykus vykdoma studentų savitarnos portale studentas.vdu.lt ir tik elektroniniu būdu.

Registracija į dalykus vyksta trimis etapais:

I etapas – likus 10 dienų iki einamojo semestro egzaminų sesijos pradžios;

II etapas – egzaminų sesijos metu. Šiame etape studentai privalo pakoreguoti registraciją ir  pasitikrinti, ar pateko į studijų dalykų registracijos sąrašus, jei ne – persiregistruoti į studijų dalykus, kurių registracijos sąrašuose yra laisvų vietų;

III etapas – galutinis užsirašytų dalykų tikslinimas elektroniniu būdu, prisijungus prie studentų savitarnos portalo semestro pradžioje. Šio etapo metu studentai privalo patikslinti registraciją ir pakoreguoti individualius studijų planus, t. y. išsibraukti iš studijų dalyko registracijos sąrašo arba įsirašyti, jei yra laisvų vietų, į studijų dalyko registracijos sąrašus. Šiame etape studentas turi galutinai suformuoti individualius studijų planus.

Kur galiu pažiūrėti dalykus, į kuriuos užsirašiau?

Užsukęs į svetainę https://studentas.vdu.lt/. Pirmas žingsnis įvesti savo registracijos numerį ir slaptažodį. Antras žingsnis surasti langelį su užrašu ,,Registracija į dalykus“. Trečias žingsnis paspausti langelį su užrašu ,,Užsirašytų dalykų peržiūra“.

Ar galiu užsiregistruoti į studijų dalyką arba išsiregistruoti paskaitos metu dėstytojui apie tai pranešus žodžiu ar raštu?

Ne, negalima. Įsiregistruoti į studijų dalykus ir anuliuoti registraciją, galima tik pačiam asmeniui, prisijungus studentų savitarnos portale adresu https://studentas.vdu.lt Studentai, neužsiregistravę į dalykus, neturi teisės laikyti tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų. Studentai, neužsiregistravę į leistiną minimalų per semestrą kreditų skaičių, įspėjami elektroniniu laišku, o po pirmojo semestro mėnesio braukiami iš studentų sąrašų.

Per kiek laiko reikia pasirašyti, kad grįžtu į studijas? Ar galiu tai padaryti vėliau, nei kiti?

Studentai turi užsiregistruoti studijoms studentų savitarnos portale per pirmąsias 2 semestro savaites. Svarbu žinoti, kad:

  • studentams, neužsiregistravusiems per pirmąsias 2 savaites, sustabdomas skatinamosios stipendijos mokėjimas,
  • studentai, neužsiregistravę per pirmąjį semestro mėnesį, braukiami iš studentų sąrašų, todėl pasirašyti reikia laiku.

Ar galima registruotis į kitų studijų programų C dalykus, jei manau, kad mano turimų žinių užtenka tam dalykui, ir jei manęs nedomina siūlomi B grupės dalykai?

Galima, jei turi laisvų kreditų ir tavęs nedomina B grupės dalykai, bet C grupės dalykai turi būtų iš kitos nei studijuoji studijų programos.

Ar reikia registruotis į dalyką iš kurio turiu skolą?

Taip. Į dalyką reikia registruotis pačiam(-iai), tą pusmetį, kai jis bus dėstomas. Registracija į dalykus vyksta per elektroninę sistemą studentas.vdu.lt