COVID-19

Ar pandemija turės įtakos VDU bibliotekų darbo laikui?

Taip, bibliotekos padalinių darbo laikas yra pasikeitęs ir jį galite rasti čia.

Ar karantino metu galiu pasiimti ir grąžinti VDU bibliotekos leidinius?

Taip, šiuo metu, bibliotekos teikia tik leidinių pasiėmimo bei grąžinimo paslaugas (neteikiamos skaityklos, kompiuterių, interneto ir kt. paslaugos). Eilėje prie knygų ir kitų leidinių išdavimo/grąžinimo vietų lankytojai turi laikytis saugaus ne mažesnio kaip 2 m atstumo vienas nuo kito. Perduodant knygas ar kitus leidinius vengti tiesioginio ir artimo sąlyčio. Lankytojų sugrąžinti leidiniai karantinuojami, kitam lankytojui išduodami po paros, pasibaigus leidinių karantinui. Rekomenduojama prieš atvykstant į bibliotekos padalinį būti užsirezervavus leidinius internetu, tam, kad būtų užtikrintas saugumas ir išvengta ilgo kontakto. 

Ar galima naudotis bibliotekos ištekliais namuose?

Taip, VDU biblioteka teikia nuotolines paslaugas skirtas studijoms ir kt. mokslinei veiklai. Biblioteka kviečia naudotis bibliotekos svetainės vieno langelio principu organizuota paieška įvairiuose ištekliuose (Universiteto bibliotekos kataloge, virtualioje bibliotekoje, prenumeruojamose duomenų bazėse, mokslo valdymo sistemoje (VDU CRIS), Lietuvos akademinėje e. bibliotekoje (eLABa) ir pasauliniuose akademiniuose atvirosios prieigos ištekliuose). 

Taip pat, jei norėsi skaityti surastus, bet Universiteto licencijuojam​us e. išteklius, tau reikės prisijungti per nuotolinę prieigą (įveskite Universiteto el. pašto prisijungimo duomenis (naudotojo vardas: vardas.pavardė; slaptažodis: e. pašto slaptažodis).  Naudodamasis šia, nuotolinės prieigos paslauga gali atskirai jungtis prie daugiau nei 58 prenumeruojamų duomenų bazių.

Ar karantino metu mano bendrabučio kambaryje gali likti draugas?

Ne, studentams, gyvenantiems bendrabutyje, draudžiama apnakvindinti jame svečius (tokios rezervacijos atšaukiamos). Taip pat, studentai neapgyvendinami svečių kambariuose trumpalaikiam laikotarpiui (iki 30 d.).

Ar galiu gauti finansinę pagalbą jei esu nukentėjęs nuo COVID-19 pandemijos?

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) teikia paramą studentams, kurie patiria finansinius sunkumus dėl COVID-19 pandemijos. Šiam tikslui įsteigtas specialus fondas. Fondas yra skirtas padėti universiteto studentams ir jų šeimoms, susiduriančioms su finansiniais sunkumais dėl karantino. 

Daugiau informacijos.

Ar yra galimybė karantino metu negyventi bendrabutyje ir už jį nemokėti, tačiau neprarasti savo kambario?

Taip, nuo 2020 m. spalio 30 d. (imtinai) studentams, išsikeliantiems iš bendrabučio, suteikiama galimybė išsaugoti savo gyvenamąją vietą. Gyvenamosios vietos saugomos iki pirmo asmeninio studento prašymo sugrįžti į bendrabutį, atskiro akademinio padalinio arba universiteto sprendimo atnaujinti studijas kontaktiniu būdu arba rektoriaus įsakymu atšaukiant šį sprendimą datos. Daugiau apie tai.

Ar galiu gauti psichologinę pagalbą iš universiteto karantino metu?

Taip, VDU Psichologijos klinika teikia individualias, nemokamas psichologo konsultacijas nuotoliniu būdu. Registracija į konsultacijas vyksta elektroniniu paštu: 

 psichologijos.klinika@vdu.lt

Daugiau informacijos: https://psichologijosklinika.vdu.lt/

Ar egzistuoja internetinės platformos psichologinei pagalbai sau?

Internetinės pagalbos sau programos:

  • pokyciai.com (LT, asmeninių pokyčių programa, sprendimų kūrimas, tikslų siekimas)
  • www.superbetter.com / (EN, atsparumo ugdymas, sunkumų įveikimas)

Mobiliosios programėlės:

  • Ramu (LT; padeda greičiau ir efektyviau sustabdyti panikos atakas, jas atpažinti, įsigilinti ir analizuoti asmeninį panikos patyrimą; moko nusiraminimo būdų ir atsipalaidavimo įgūdžių)
  • Pagalba sau (LT; psichikos sveikatos stiprinimas; Apple Store programėlės nėra)
  • Atsipūsk (LT; tai dėmesingumo praktikų rinkinys, kuris padės įveikti stresą, iššūkius)
  • Pauzė (LT; apima moksliškai pagrįstus sąmoningumo ugdymo (angl. mindfulness) būdus, kuriuos galėsite išbandyti daugybės garso įrašų pagalba klausant psichologų įžvalgų, meditacijų ir kitų pratimų)
  • Superbetter (EN; atsparumo ugdymas, sunkumų įveikimas)

Daugiau informacijos:

https://psichologijosklinika.vdu.lt/psichologine-pagalba/naudingos-nuorodos/

Kur galiu kreiptis, jei turiu daugiau klausimų susijusių su COVID-19?

Jei turite klausimų dėl universiteto veiklos organizavimo pokyčių, susijusių su koronavirusu (Covid-19), kreipkitės el. paštu emergency@vdu.lt.

Skip to content