Bendrabučiai

Visą informaciją apie bendrabučius taip pat gali rasti interneto svetainėje https://apgyvendinimas.vdu.lt/.

Kokia yra gyvenamosios vietos skyrimo tvarka pirmo kurso universiteto studentams?

Pirmo kurso studentai, norintys apsigyventi bendrabutyje, turi: 

 1. sudaryti Studijų sutartį;
 2. rezervuotis gyvenamąją vietą bendrabutyje pasirinkus ją iš siūlomų laisvų vietų sąrašo adresu http://apgyvendinimas.vdu.lt skiltyje Kitų asmenų apgyvendinimasApgyvendinimas Studentų kambariuose, jungiantis tokiu pat prisijungimo vardu ir slaptažodžiu, kaip ir sudarant Studijų sutartį (SVARBU: laisvų vietų sąrašas yra nuolat atnaujinamas). Patvirtinimą apie atliktą gyvenamosios vietos rezervaciją gausite į nurodytą asmeninę el. pašto dėžutę;
 3. į nurodytą asmeninę el. pašto dėžutę sulaukus antrojo el. laiško patvirtinti pasirinktos gyvenamosios vietos skyrimą;
 4. sulaukti trečiojo el. laiško į asmeninę el. pašto dėžutę apie galimybę sudaryti Apgyvendinimo sutartį el. būdu jungiantis adresu http://apgyvendinimas.vdu.lt skiltyje Kitų asmenų apgyvendinimas ir per nurodytą terminą (iki š. m. rugpjūčio 31 d.) įsikelti į paskirtą gyvenamąją vietą bendrabutyje.

Kam yra skiriamas pirmumas konkurse dėl gyvenamosios vietos?

Konkurse dėl gyvenamosios vietos pirmumą turi: 

 • studentai, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę;
 • studentai su individualiais poreikiais. Jei šiems studentams reikia lydinčio asmens pagalbos, Studentų reikalų departamento direktoriaus leidimu, studentą lydintys asmenys gali gyventi Bendrabutyje;
 • studentai iš šeimų, kurios augina 3 ir daugiau vaikų, jei jie yra ne vyresni kaip 25 metų amžiaus;
 • studentai, kurių vienas iš tėvų yra miręs;
 • studentai iš šeimų, deklaravusių gyvenamąją vietą toliau nuo Kauno miesto savivaldybės ribų.

Kiek kainuoja apgyvendinimas bendrabučiuose universiteto studentams?

Apgyvendinimo bendrabučiuose kainas gali rasti čia

Iki kada reikia susimokėti už bendrabutį?

Jei apgyvendinimo sutartis yra sudaryta ilgesniam kaip 2 mėnesių laikotarpiui, gyventojas mokestį už einamąjį mėnesį turi sumokėti iki einamojo mėnesio 15 kalendorinės dienos.

Jei sutartis sudaryta trumpesniam nei 2 mėnesių (įskaitytinai) laikotarpiui, gyventojas paskirtą mokestį už visą apgyvendinimo sutartyje numatytą apgyvendinimo laikotarpį turi sumokėti per 1 dieną nuo apsigyvenimo gyvenamojoje vietoje dienos.

Kaip atlikti mokėjimą?

Studentas sąskaitas įmokoms atlikti (už studijas, bendrabutį ir t.t.) turi susiformuoti pats Studentų portale (studentas.vdu.lt → Mokesčiai) atlikdamas šiuos veiksmus:

 1. susiformuoti unikalią norimą apmokėti sąskaitą (pvz. VDU0140207365);
 2. atsižvelgiant į suformuotoje sąskaitoje nurodytą sumą, ją apmokėti;
 3. jei studentas ketina mokėti mažesnę sumą, nei jam yra priskirta mokėti, turi suformuoti tik tokią sąskaitą, kokią ketina apmokėti (pavyzdžiui, jei priskirtas Apgyvendinimo mokestis – 100 Eur, o studentas gali sumokėti tik 30 Eur, tai turi suformuoti sąskaitą už 30 Eur, likusią sumą studentas galės apmokėti suformuodamas naują sąskaitą).

SVARBU: visos įmokos gali būti atliktos tik pagal Studentų portale (studentas.vdu.lt) suformuotas sąskaitas. Kitu būdu sumokėtos įmokos nebus užskaitomos.

Ar gyvenant bendrabutyje suteikiamos mokestinės lengvatos?

Kiekvieną semestrą Studentų reikalų departamentas (SRD) organizuoja mokestinių lengvatų konkursą, gyvenantiems Universiteto bendrabučiuose.

Mokesčio už bendrabutį lengvatą studentas gali gauti atsižvelgiant į:

 • socialinę (materialinę) padėtį;
 • bendrabutį ir kambario tipą, kuriame studentas gyvena (SVARBU: studentams, gyvenantiems vienviečiame bendrabučio kambaryje, lengvata – neskiriama).

Studentai, norėdami pretenduoti į mokesčių lengvatas, turi užpildyti elektroninę paraiškos formą, joje pateikdami dokumentus, įrodančius materialinę studento šeimos situaciją.

JEI KYLA DAUGIAU KLAUSIMŲ, KREIPKIS EL. PAŠTU SOC@VDUSA.LT.

Skip to content