Žmogiškųjų išteklių komitetas

Žmogiskųjų išteklių komitetas (ŽIK) – tai žmonių grupė, dirbanti organizacijos viduje. Tokį komitetą, padalinį ar bent jau vieną žmogų turi beveik visos dabartinės organizacijos, tad nenuostabu, kad jis egzistuoja ir VDU Studentų atstovybėje (VDU SA). Nors šis komitetas yra pats jauniausias iš visų gyvuojančių VDU SA, jame būta nemažai permainų. Iš pradžių tai buvo komitetas, susidedantis iš gana didelio kiekio žmonių, kurių po truputį mažėjo ir galiausiai komiteto veikla buvo nutrūkusi. Šiuo metu ŽIK veikia labiau ne kaip komitetas, o kaip darbo grupė. Ją sudaro keli žmonės tuo pačiu metu priklausantys ir kitiems komitetams.

ŽIK’o darbas yra daugiausiai susijęs su Studentų atstovybės vidumi, o ne išore, todėl dažniausiai ŽIK’o darbo rezultatai yra matomi tik pačių atstovybės narių. Tai komitetas, kuris savo svarba prilygsta bet kuriam kitam komitetui. Komiteto pagrindinis tikslas yra pritraukti naujus ir išlaikyti senuosius VDU Studentų atstovybės narius. Tai bandoma pasiekti keliais būdais: svarbiausia yra išsiaiškinti ko žmonės atėję į atstovybę nori ir tikisi, o tuomet bandyti tai suteikti. Vieni žmonės nori tobulėti, todėl yra keliamos jų, kaip narių, kompetencijos, rengiami mokymai ir pan. Kiti žmonės nori tiesiog gerai praleisti laiką, todėl stengiamasi, jog VDU Studentų atstovybės patalpos būtų malonios apsilankymui. O taip pat Žmogiškųjų išteklių komitetas ornganizuoja bendrą atstovybės narių laisvalaikį. Taip pat stengiamasi išlaikyti senas bei kurti naujas atstovybės tradicijas, kurių laikymasis tarsi pririša narius prie Studentų atstovybės. Ir galiausiai, pats nemaloniausias darbas, kuriuo tenka užsiimti ŽIK’ui – tai konfliktų sprendimas, kurie, deja, kyla ir gali neigiamai paveikti atstovybės narius bei darbo atmosferą.

Į šį komitetą gali ateiti kas nori ir kada nori. Pageidautina, jog atėjęs narys taip pat priklausytų ir kitam komitetui, nes taip yra lengviau stebėti kaip dirba kiti komitetai, su kokiais nesklandumais jie susiduria, ar kokius puikius metodus naudoja. Kassavaitinių susirinkimų šioje darbo grupėje nėra. Daugiausia bendraujama internetinėje erdvėje, kilus reikalui susitinkama. Jeigu ateityje ši darbo grupė gerokai padidės ir taps vėl komitetu, bus organizuojami ir susitikimai. Taigi laukiame visų atvykstant į Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybę, o vėliau ir pas mus, į Žmogiškųjų išteklių komitetą.

Koordinatorius: Laurynas Nikelis